Cena zlata roste vlivem covidu, slabé koruny i dezorientovaného systému

Hodnota zlata roste trvale, protože jeho světové zásoby se tenčí. Tradičně však posiluje zejména v krizových situacích. V jedné z nich se právě nacházíme, a tak není divu, že během letošního roku cena vystoupala o 30 %. Momentálně se však nacházíme v lokálním minimu, klesla zhruba o 10 %, což je pro investory jasný impuls k nákupu.

Cena zlata se aktuálně pohybuje kolem 1900 USD za unci, odborníci předpovídají, že do konce roku by se mohla dostat až na 2300 USD za unci. Kdo tedy nakoupí, ten vydělá, a pravděpodobně kvůli tomu ani nebude muset zlato držet dlouho. Obecně se zlato doporučuje jako dlouhodobější investiční prostředek, cca na 7 let, letos však tyto poučky můžete hodit za hlavu.

Zlato je ideální investicí v době krize

Jistě jste si všimli, jak současná ekonomická krize způsobená covidem ovlivnila investiční prostředky. Akcie a podílové fondy jsou rizikovější než jindy, protože nevíte, zda se firmám bude dařit. Úroky na spořicích účtech klesly na minimum, kolikrát nedosahují ani jednoho procenta. Investiční byt si raději netroufnete koupit, jelikož v dnešní době ho možná ani nepronajmete – studenti nechodí do školy, což je pro pronajímatele v Praze nebo Brně docela problém.

V době ekonomických krizí je ideálním investičním prostředkem právě zlato. Krize ho neohrozí, poněvadž ekonomika se jednou zotaví a vy za něj získáte více peněz. Trápit vás nemusí ani pád měny, jelikož zlato se dá prodat za měnu libovolnou. Koupíte i prodáte ho kdekoliv po světě.

Trh se zlatem se dramaticky mění

Dříve investoři do zlata ukládali zhruba 5-10 % svých úspor, dnes je toto procento mnohem vyšší. Velcí i drobní investoři rapidně zvyšují podíl zlata ve svém portfoliu, a to zejména ti konzervativní, kteří nejsou ochotni podstupovat riziko ztráty peněz. Ve zlatě je mají uložené bezpečně a stejně na tom můžete být i vy. Nemusíte investovat rovnou statisíce, místo slitků se zaměřte na zlaté mince, jež se dají pořídit za pár tisícovek. Bohatý sortiment objevíte například v e-shopu Zlate-mince.cz, který funguje již 17 let, je u nás jedničkou na trhu a zlatem zásobuje více než 60 000 klientů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.