Když se řekne hotovostní půjčka aneb jsou tu vůbec také nějaké mínusy?

Půjčka v hotovosti má své kouzlo, sejdete se s kurýrem nebankovní společnosti tváří v tvář, během pár okamžiků vše proberete, dopijete kávu a podepíšete smlouvu, načež vám budou vyplaceny peníze. Ale je všechno tak jednoduché, jak se na první pohled tváří? Pojďme si rozebrat úskalí, která se k hotovostním půjčkám neodmyslitelně váží. Naštěstí jich ale není tolik, aby šlo o rizikový podnik, jen je třeba mít obě oči otevřené…

Rychlá výplata je samozřejmě možná, ale zápory tu jsou poněkud jinde

Pokud vám nevadí odhalit své soukromí obchodnímu zástupci, resp. kurýrovi té či oné firmy poskytující půjčky, samozřejmě se nebudete asi nijak trápit. Ti, kteří si zakládají na tom, aby jejich obydlí nenavštívil, pokud možno žádný cizí člověk (výjimkou je snad jen každoroční odečet vody nebo elektřiny), to určitě ponesou hůř. Když chcete rychle hotovost, nabízí se i možnost bezhotovostní platby a výletu k nejbližšímu bankomatu. I tak to totiž jde, bez osobního kontaktu se obejdete v mnoha případech, stačí si jen zvolit odpovídající nabídku.

Zaplatíte možná také poplatek za takzvané hotovostní inkaso splátek, můžete se ale dohodnout, že první kurýrova návštěva byla také poslední a splátky budou poukázány bezhotovostní formou. Záleží skutečně jen na tom, co preferujete – někdo má jistě raději stvrzenky ještě v papírové formě, jiný si je uchová lépe elektronicky. Peníze každopádně můžete získat v den, kdy jste si o ně požádali, a to včetně víkendů nebo svátků. Je to vždy na domluvě, protože obchodní zástupci pracují doslova nonstop a dočkáte se jejich návštěvy jak během ranních, tak i večerních hodin. Stačí se prostě a jednoduše ozvat.

Půjčit si výhodně? To za vás nerozhodneme, můžeme jen doporučit

Obecně vzato, v dnešní době je výhodná půjčka tou, která nabídne nízko položenou hodnotu RPSN (roční procentní sazby nákladů). Čeho dalšího bychom si měli všímat, abychom vybrali co možná nejlépe?

  • Jsou skryté? A vysoké? Pohlídejte si jejich výši, nejlepší jsou ale poplatky na nule.
  • Půjčka musí mít svou historii. Když se dáváte všanc neznámé firmě, bohužel dost riskujete.
  • Chtějí toho po vás moc? Hodlají zjišťovat vše o vašem soukromí? Ruce pryč, je tu víc nabídek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.