Půjčka s předčasným splacením zdarma je lepší než s nízkým úrokem

Nejen na úrokové sazbě záleží, pokud se snažíte určit výhodnost půjčky. Podmínky jako splacení zdarma nebo možnost odložení splátek mají ve výsledku mnohem vyšší dopad na celkovou cenu půjčky než samotný úrok. Právě z tohoto důvodu je dobré si porovnat nabídky i z hlediska nabízené možnosti kdykoliv vše vrátit a přestat platit domluvené splátky. Ať již z důvodu refinancování nebo konsolidace. V některých případech je i přímo žádoucí mít možnost předčasného splacení, jelikož žadatel očekává brzké uvolnění finančních prostředků. Jako tomu může být v případě vyrovnání v dědickém řízení a následné vyplacení dědictví žadateli. Kde půjčku využije na vyrovnání a následně ji splatí nabytými prostředky. Pro ostatní žadatele tento parametr hraje důležitou roli zejména v případě, kdy budou tuto nízkou půjčku spojovat do jedné vyšší s lepšími úroky.

Porovnejte si nabídky s předčasným splacením zdarma

Budete-li si sjednávat půjčku s předčasným splacením zdarma, musíte se i nejdříve porovnat nabídky jednotlivých poskytovatelů. Nejjednodušším postupem je jít na následující porovnání nebankovních půjček s předčasným splacením zdarma, které zobrazí všechny české nabídky na jednom místě. A následně je již stačí jen filtrovat a řadit podle parametrů, které jsou pro vás nejdůležitější.

Prvním krokem by měl být výběr jen produktů v dostatečné výši (filtrujte posuvníkem). Následně porovnávejte zejména dle úrokové sazby (resp. RPSN) a délky vyřízení. Které by nemělo překračovat 24 hodin, ideálně ještě dnes.

Proč s předčasným splacením zdarma jsou nejlepší

Mnozí žadatelé se orientují zejména dle úrokové sazby. Která půjčka má nejmenší úrok, ta je dle nich nejvýhodnější. Samotná úroková sazba ovšem již nemusí plně reflektovat, kolik celkově na půjčce přeplatí.

V dnešní době je naprostým a běžným standardem půjčky refinancovat, konsolidovat a vyplácet. V takovém případě je předčasné splacení zdarma vlastnost, která nám umožní peníze předčasně vrátit a neplatit budoucí úroky. Tj. se nezavazujeme k tomu, že všechny úroky zaplatíme. A poskytovatel nám nabízí, že celou částku můžeme předčasně doplatit a to bez úroku. Žadatel, který by se orientoval dle úrokový sazeb se tak zavazuje k tomu, že daný úrok zaplatí celý. S předčasným splacením se ovšem k ničemu takovému nezavazujeme. A ve výsledku z celé situace vyjdeme daleko lépe my než ten, komu záleží jen na výši úroků. Jelikož on bude nucen zaplatit jeho nízké RPSN za celé období, my jen za dobu, kdy jsme dlužni. A kdykoliv vše můžeme ukončit refinancováním nebo vyplacením a spojením všech našich stávajících závazků do jednoho většího a výhodnějšího.

Pokud se chcete podívat okolo

Ve výše uveden porovnání jsou pouze produkty s vyplacením zdarma. Chcete-li se podívat na nabídky bez omezení, podívejte se na porovnání všech nebankovních půjček. Zde již výsledky nejsou žádným způsobem filtrovány a jdou zde zobrazeny všechny výsledky.

Ovšem při plném zobrazení může být půjček v porovnání příliš a není pak snadné se ve výsledcích orientovat. Můžete pak využít i dalších omezení a filtrů – jen bez zaměstnání, bez doložitelného příjmu, první zdarma aj. Kompletní menu se nachází přímo pod výsledky, pod tabulkou s jednotlivými půjčkami. A vy si můžete jednotlivě filtrovat jaké poskytovatele a jaké produkty si aktuálně porovnáváte. Výsledky jsou mnohem přehlednější a samotný výběr je snadnější. Máte*li vybráno, stačí kliknout na žádost a ve většině případů můžete mít peníze ještě dnes na bankovním účtu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.