Mikroúvěry posuzujte snadno a rychle skrze nezávislé srovnávače

Když se řekne mikroúvěr, mnozí už jistě budou vědět, o co se vlastně jedná. Vlastně nejde o nic složitého, všechny potřebné náležitosti vyřešíte během příštích pár minut – a to zcela bez rizika prozrazení celé transakce sousedům. Nikoho se nebudete doprošovat, prostě jen vyplníte několik kolonek v kontaktním formuláři a dá se říci, že je polovina celého procesu už za vámi. Porovnat půjčky prostě není nic zdlouhavého!

Do banky nebo raději vše řešit nebankovně?

Na výběr máte celou řadu možností. Když pomineme konkurenci mezi nebankovními společnostmi, která neustále tlačí úrokovou sazbu dolů, můžete se zeptat nezávazně i v nějaké z českých bank. Úvěr právě tady už netrvá několik dní, vyřídíte ho vlastně poměrně brzy. Sjednat si bankovní půjčku už nepředstavuje v žádném případě onu někdejší administrativní zátěž, popřípadě shánění ručitele. Vyplníte jen několik osobních dat. A jaké že to vlastně budou?

  • Jméno, příjmení a adresa trvalého bydliště, které musí být samozřejmě někde v ČR.
  • Číslo občanského průkazu, které povede ke stoprocentní identifikaci žadatele.
  • Číslo bankovního konta, na nějž bude zaslána půjčka. Musí být veden na vaše jméno.

Nic více vlastně není už důležité, nemusíte prozrazovat, s kolika lidmi žijete ve společné domácnosti či jaká je značka vašeho osobního auta. K tomu skutečně není důvod, dnešní svět půjček je skutečně diskrétní a nic podobného se zjišťovat při žádosti o půjčku prostě nebude. Možnosti, které vám dává současný trh, jsou velmi pestré – je zde například několik desítek nebankovních poskytovatelů mikroúvěrů. Samozřejmě tu je ale ještě jedna alternativa, která zažívá posledních několik měsíců skutečný boom – a jistě je tomu tak oprávněně.

Vzít si P2P půjčku, jednat s konkrétním člověkem. Dohodnout se mezi čtyřma očima a mít jistotu, že vám vyjde ve všem podstatném vstříc. Pokud dáváte přednost podobnému jednání, jsou takzvané Peer-to-peer půjčky to pravé pro vás. Půjčují lidé lidem, není tu žádná banka nebo jiná společnost, která by snad vše řídila a omezovala podmínky, za nichž si je možné půjčit. Úvěr je prostě jednoduchá věc, dalo by se říci, že v posledních letech je stále víc a víc dostupnější prakticky všem…

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.