Porovnávejte přes internet, neplatí to samozřejmě jen o různých formách úvěrů

Sjednat si půjčku na pořízení družstevního bytu, nového automobilu nebo rekonstrukci kuchyně. Fantazii se vlastně meze nekladou, bezúčelový úvěr je dnes úplně normální záležitost, jíž mají sjednanou každý rok na desítky tisíc zájemců různého věku i pracovního zařazení. Nemusíte mít příjem padesát tisíc měsíčně čistého, abyste dosáhli na půjčku v bance. Na stranu druhou, bankovní dům si vás dokonale prověří a možná půjčku neschválí, pokud nebudete mít dostatečnou bonitu.

Jednoduché porovnávání může ušetřit klidně i pár tisíc korun

Nevyhýbejte se srovnání, nesjednávejte si půjčku automaticky v té bance, kde máte vedený osobní účet. Byla by totiž chyba neprověřit si všechny možnosti, co se na trhu nabízejí. Srovnání půjček může znamenat zajímavou úsporu, u dlouhodobých spotřebitelských úvěrů může jít klidně i celé tisíce korun. Vyplatí se proto přemýšlet, klidně i na rodinné radě, předneste své návrhy a dejte hlavy dohromady, jak se říká lidově.

Využijte třeba nejnovější možnost na našem trhu, prostě a jednoduše si můžete půjčit od lidí. Postačí osobní příběh, do kterého vetknete vše podstatné. A pak už jen čekáte na to, kteří investoři vás podpoří, je to vlastně velice snadné! Možná se svým záměrem oslovíte více lidí, možná jen pár – každopádně, úspěch se přece počítá vždycky. V čem jsou ještě zajímavé klasické P2P půjčky?

  • Půjčíte si od lidí. Tedy ne od anonymně vyhlížejících firem nebo bank. Zní to lépe? Jistě.
  • Vše proběhne maximálně férově. Vždy budete vědět, na čem jste a dozvíte se, kdo půjčil.
  • Úroková sazba bude velmi nízká, pokud splníte podmínky pro přidělení odpovídající bonity.

Tak vidíte sami, formát P2P vyhovuje mnohým. Proč se nezeptat, jak by taková půjčka vypadala zrovna ve vašem případě? Samozřejmě je tu ale i další možnost, jíž jsou prostě bankovní půjčky. Nemusíte si je sjednávat přímo tam, kde máte vedený osobní účet. Není to žádnou zákonnou podmínkou, můžete se rozhodnout podle vlastní vůle. Možná bude půjčka ve vaší bance výhodnější, možná ne – to už musíte posoudit sami. Srovnejte si ale nabídky a dejte si čas na rozmyšlenou, vždyť tohle rozhodnutí se určitě nesmí uspěchat! Byla by to velká škoda…

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.