Práce z domova: 3 tipy na seriózní pracovní pozice!

Nebaví vás vaše současné zaměstnání a uvažujete o podnikání? V současné době je trendem práce z domova. My jsme pro vás přichystali 10 tipů na seriózní pracovní pozice, na které se vyplatí zřídit živnost!

1.   Administrativní pracovník/ice pro agenturu

Často inzerované pracovní pozice se týkají kancelářských prací z domova na PC v aplikacích, jako je MS Word, Excel apod. K jejich vykonávání vám stačí ovládat počítač a internet. Zaměstnavatel po vás může požadovat i dobré organizační, někdy také komunikační schopnosti, případně znalost cizího jazyka.

Náplní práce bývá práce s daty, komunikace se zákazníky po telefonu i emailu. K výkonu administrativních pozic nepotřebujete nutně živnostenské oprávnění. Nabídky v tomto oboru jsou často inzerovány na částečný úvazek, nebo brigádu (DPP, DPČ). Využijete jich tedy především v případě, že jste maminkami na mateřské dovolené nebo studenty a hledáte práci z domova.

2.   Účetní

Zajímáte-li se o účetnictví, můžete začít podnikat jako samostatný/á účetní a pracovat z domova. Na trhu je po této pracovní pozici vysoká poptávka. Pokud nemáte potřebnou kvalifikaci, budete muset projít rekvalifikačním kurzem v tomto oboru. Můžete si vybrat určité zaměření (mzdové účetnictví, podvojné nebo pouze daňovou evidenci). Na kurzu byste měli získat nejen teoretické znalosti, ale především praktické dovednosti týkající se účtování účetních případů. Některé mohou zahrnovat i výuku v účetních programech jako je Pohoda apod.

3.   Online marketing

Další možností je rekvalifikovat se na jednu z pracovních pozic online marketingu. Mezi žádané podobory patří:

  • správcovství sociálních sítí (především Facebooku),
  • SEO,
  • tvorba PPC reklamy
  • či linkbuilding.

Po absolvování kurzu byste měli mít výrazně vyšší šanci získat v oboru online marketingu perspektivní práci. Zkušenější marketéři pak často podnikají na živnostenský list a pracují z pohodlí domova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.