Průvodce čínskými eshopy – kde nakupovat nejlevněji

Čínské eshopy válcují předražené obchody! Lákají na šíleně nízké ceny, dopravu zdarma a spolehlivost prodejce. Mezi zákazníky jsou čím dál oblíbenější. V jakých obchodech nakoupíte nejlevněji?

Nakupujete na internetu? A už jste zkoušeli nákupy z Číny? Nakoupíte na nich vše, co v běžných obchodech, ale o desítek procent levněji. Pojďme se spolu podívat, jak tyto čínské online obchody fungují.  Jsme váš průvodce po čínských eshopech a přinášíme vám 4 nejlepší čínské eshopy, na kterých nakoupíte kvalitní zboží za ty nejnižší ceny.

AliExpress

Asi nejznámější čínský eshop AliExpress nabízí nepřeberné množství zboží. Sháníte levné šperky, oblečení, kosmetiku, nebo drobnou elektroniku? Na AliExpress koupíte vše a ještě mnohem více. Aliexpress nákupy z Číny vám ulehčí nejen peněžence, ale i váš čas strávený v nákupních centrech. S čím musíte počítat je, že dopravení k vám domů trvá přes 20 dnů. Platby probíhají kartou. Nákupů přes AliExpress se nebojte. Prodejce nedostane peníze dříve než vy balíček s objednaným zbožím. Při zaplacení totiž platíte AliExpressu a až po potvrzení přijetí zboží jsou tyto peníze přeposlány na účet prodejce. Máte tak jistotu, že se vám v případě nedoručení vrátí peníze. Pokud se zbožím nebude něco v pořádku, AliExpress reklamaci vyřešíte rychle. Snažte se ale předem omrknout u každého produktu hodnocení prodejce a komentáře ostatních zákazníků. Tak předejdete nepříjemnostem.

Chcete reklamovat zboží u AliExpressu? Je nezbytné zahájit spor (Open dispute). To je možné provést v seznamu objednávek na účtu. Stačí zvolit zboží a kliknout na tlačítko Open dispute a poté vyplnit formulář.

Gearbest

Čínské online tržiště Gearbest je, co se týče grafiky a vyhledávání na webu, velmi podobný AliExpressu. Ceny má ale často nižší než kdekoli jinde a sortiment, o jakém se vám v českých obchodech ani nesnilo!  Internetový obchod prodává zejména elektroniku. Výhodou je, že poštovné je vždy zdarma, takže si nemusíte nastavovat nikde filtr. Gearbest poskytuje 45 denní záruku vrácení peněz a taky 1 rok záruku na bezplatné opravy. Vadný produkt lze okamžitě vrátit. Doba dodání se pohybuje v rozmezí 20 až 50 dnů. Zbožňujete slevy? Pak pro je pro vás kategorie FLASH SALE (bleskové slevy) přímo dělaná. Najdete tam věci, které se prodávají pod dolar, nebo doprodej, kde jsou produkty výrazně zlevněny.

Focalprice

Opravdu velký výběr a nízké ceny. Tímto heslem se firma Focalprice řídí už 10 let. Obrovský výběr od hodinek, elektroniky a příslušenství, přes hračky až po zboží pro domácnost a zahradu. Kromě širokého sortimentu se můžete těšit z dopravy zdarma. Co by mohlo potěšit ty, které často ztrácejí nabíječky a USB kabely, je rubrika Gadgets Under $2 – v překladu malé zařízení pod 2 dolary. Takže nabíječky, kabely a další udělátka.

Dělá vám problém angličtina? Na Focalprice není problém si změnit jazyk na češtinu. Nastavte si ji v levém horním rohu, kde je nápis Language – čili jazyky. Po kliknutí na nápis, pak stačí vyhledat čeština a Focalprice v češtině je na světě!

Everbuying

Z Číny nakoupíte i na neméně slavném Everbuying. Eshop se specializuje na elektroniku a módní oblečení – ale najdete zde i šperky, kosmetiku nebo domácí potřeby a gadgety. Najdete zde více než čtvrt milionu produktů ve vysoké kvalitě za směšně nízké ceny. Podobně jako je tomu u ostatních čínských obchodů, i tady naleznete rubriku Daily Deals, nebo $ 0.99, kde se pohybují ty nejlepší slevy. Jejich heslo Best Deals, Forever Saving – Nejlepší nákupy, stálé šetření, se tak v tomto případě vyloženě hodí.

Závěrečné doporučení

Chcete ušetřit ještě více? Zaregistrujte se na Tipli. Tipli je cashbackový portál, který vrací z každého nákupu část peněz zpět na účet. A to platí i na všechny zmíněné čínské eshopy!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.