Půjčka až do domu aneb benefity novodobého půjčování

Pryč jsou doby, kdy zájemce o půjčku musel podstupovat složitá vyřizování na pobočce banky. Dnes může získat úvěr, aniž by musel opouštět svůj domov. Jaké moderní benefity dnešní úvěrové firmy nabízí?

Konkurenční boj na poli úvěrových služeb je poněkud ostrý, proto firmy bojují o každého klienta. Ve snaze zpohodlnit lidem proces půjčování mnohé firmy zmodernizovaly své služby na maximum. Společně s odborníky z firmy Netfinance.cz, která se zaměřuje na srovnání půjček, jsme se zaměřili na novodobé benefity půjčování.

Doručení peněz až do domu

Řada firem nabízí sjednání úvěru přímo z pohodlí domova. Klient ani nemusí čekat, než mu firma peníze pošle na bankovní účet –daný obnos mu kurýr přinese rovnou domů. Výhodou takové služby je, že klient vůbec nemusí opustit domov a jít si peníze vyzvednout do bankomatu. Tento benefit ocení hlavně lidé, kteří jsou zrovna nemocní, mají tělesný handicap, hlídají malé děti – anebo se jim prostě nechce chodit ven do sychravého počasí.

U tohoto typu půjčování si však dejte pozor na jednu věc. Některé méně seriózní firmy vám smlouvu nepošlou předem e-mailem k nahlédnutí. Smlouvu vám společně s penězi doručí kurýr, tudíž podmínky půjčky poprvé uvidíte až na prahu vašeho bytu. V takovém shonu možná nebudete mít čas pečlivě si prostudovat všechna ustanovení ve smlouvě. Proto na půjčku s doručením do domu kývněte pouze v případě, že jste předem viděli smlouvu. Vyhnete se tak nemilým překvapením v podobě příliš vysokého úroku, RPSN a dalších poplatků.

Tip! Nenechte se při výběru půjčky ošidit! Udělejte si objektivní přehled o nabídkách na trhu. Cenový srovnávač Netfinance vám dá přehled o tom, která rychlá půjčka je finančně nejvýhodnější.

Odpuštění splátek

Některé firmy odměňují své klienty za včasné splácení půjčky. Proč by to úvěrová firma dělala? Díky vzornému klientovi ušetří peníze za upomínky, telefonáty, čas svých zaměstnanců a případné soudní tahanice, pokud by klient půjčené peníze nevrátil.

Ovšem nepředstavujte si to tak, že si půjčíte třeba 8000 Kč, a ve skutečnosti vrátíte pouhých 6000 Kč. Tato výhoda se u většiny firem vztahuje spíše k větším půjčkám v řádu statisíců. Ilustrujme si to na příkladu (uvedené částky jsou pouze orientační).

Půjčíte si třeba 200 000 Kč, které splácíte 62 měsíců. Ve výsledku na úrocích a poplatcích přeplatíte 55 000 Kč. Za vzorné splácení vám banka odpustí čtyři splátky, tudíž na úrocích a poplatcích nepřeplatíte 55 000 Kč, ale jen 38 549 Kč.

Online kalkulačka

U mnoha firem se stává standardem umístění online kalkulačky na své webové stránky. Díky tomu klient snadno zjistí, jak velkou částku, na jak dlouho a za kolik si může půjčit. Online kalkulačka by měla být ideálně vybavena posuvníkem, díky kterému si klient může snadno zjistit různé lhůty splácení a výše splátek. Díky této vychytávce klient hned ví, na čem je a nemusí se stresovat, že jej v průběhu splácení něco nepříjemně překvapí.