Vyhledávaným druhem investice jsou korporátní dluhopisy

Vybrat vhodný druh investice nemusí být jednoduchou záležitostí, jelikož investičních možností je na trhu celá řada. Některé investiční nástroje však vyžadují vysoký kapitál, dostatek zkušeností anebo jsou velmi rizikové. V tomto ohledů vynikají korporátní dluhopisy, které jsou otevřeny začínajícím i zkušeným investorům a lze investovat již od 10 000 Kč.

Staňte se investorem

Stát se investorem díky korporátním dluhopisům není vůbec těžké. Pro investování totiž není potřeba žádných speciálních znalostí. Mezi hlavní výhody korporátních dluhopisů patří zajímavé zhodnocení peněz, jež se pohybuje v rozmezí 5–10 %. Pro srovnání státní dluhopisy nabízejí aktuálně výnos 2,1 %. Další výhodou je přijatelná a ověřitelná míra rizika. Firemní dluhopisy se řadí mezi druh investice, které jsou bezpečnější než proslulé akcie.

Jak si ověřit rizikovost dluhopisů?

Korporátní dluhopisy vydávají firmy pro to, aby mohly realizovat svůj podnikatelský záměr. Jedním z vašich hlavních kritérií pro výběr firmy by proto měla být reálnost a důvěryhodnost podnikatelského záměru, zda má šanci na úspěch. Některé firmy mohou vznikat jen za účelem zbohatnutí, proto věnujte pozornost i historii firmy. Společnost, která se chystá emitovat dluhopisy, by měla být na trhu alespoň několik let. Nakonec se zaměřte na emisní podmínky dluhopisů, které by měly být dostupné každému investorovi.

Investujte do prověřených firem

Nevíte do jaké firmy investovat? V tom případě neváhejte zamířit na webové stránky dluhopisy.net. Jedná se o nezávislý inzertní portál dluhopisů, kde najdete ověřené společnosti. Aby byla snížena rizikovost investic na minimum, tak se webový portál zaměřuje na soukromé firmy, jež se věnují oblasti nemovitostí. Nabídka firemních dluhopisů je široká, najdete zde korporátní dluhopisy s výnosem od 7 % až do 9,5 % a s minimální investicí od 10 tisíc Kč.


1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.