Investujte do zlata co nejlépe. Jak porovnat ceny?

Chcete uložit svůj majetek do stabilní komodity, která odolává inflaci napříč staletími? Pokud se pusťte do investování do zlata. Obecně jde o poměrně jednoduchou investici, která nevyžaduje žádné speciální znalosti. Díky tomu jde o oblíbený způsob, jak uchránit svůj majetek před inflací. Odkud pochází zlaté slitky a podle čeho vybírat nejvýhodnější zlato ke koupit? To se dozvíte v tomto článku.

České mincovny zlaté slitky nevyrábí. Tak odkud pochází?

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Zlaté slitky a cihličky tak pochází především od producentů za Švýcarska. Místní zlaté rafinerie uspokojují poptávku v rámci Evropy, ale vyváží i do světa. Díky výhodnému kurzu je zlato oblíbené především v Německu či Rakousku, kde místní za jeden slitek mohou zaplatit o něco méně v porovnání s českými investoři, kteří budou kupovat za české koruny.

Naučte se vybrat si nejvýhodnější investiční zlato

Aby byl nákup zlata co možná nejvýhodnější, záleží na jeho ceně. Základním údajem je cena zlata na burze. Ta však bývá lehce odlišná od toho, co aktuálně nabízí prodejci. Zlaté slitky je možné koupit až s rozdílem 10 procent mezi nejlevnější a nejdražší nabídkou. A to už je výrazný rozdíl i při menších investovaných částkách.

Jednoduchý nákup na internetu i v kamenné prodejně

Investiční zlato má svou velkou výhodu i v jednoduchém, rychlém a pohodlném nákupu. V dnešní době není žádný problém objednat mince, slitky či celé cihličky přes internet. Pokud si vyberete prověřený a důvěryhodný e-shop přijde vám objednávka v diskrétním obalu a se všemi pojištěními v případě ztráty zásilky.