Jak sestavit ložnici, ve které se budete cítit skvěle? Základem je textil

Naše postel je místem, kde trávíme více než třetinu celého života. Přesně proto potřebujete pohodlnou, účelnou a designově povedenou ložnici. S jakým textilem dosáhnete takového výsledku?

Exkluzivní povlečení

Začněme tím nejdůležitějším – postelí. Její výběr necháme na vás. V tuto chvíli nás totiž zajímá spíše povlečení.

Základem spokojenosti je samozřejmě samotný materiál. Na této oblasti se rozhodně nevyplatí šetřit. Spokojte se jedině s přírodní bavlnou, případně s mnohem příjemnějším saténem.

Co se týče saténu, jedná se o velmi pevnou, avšak hladkou látku. Zároveň neklouže a výborně pohlcuje pot i vlhkost. V letních měsících oceníte jeho skvělé termoregulační vlastnosti – nepřehřívá tělo, jako tomu bývá u jiných typů látek.

Pořádné zastínění

Součástí správné spánkové hygieny je tma. Pokud vám tedy do ložnice svítí venkovní lampy, Měsíc nebo jiné rušné jevy, určitě potřebujete závěsy. Pořiďte si jen 100% neprůhledný typ (řada e-shopů tento údaj píše ve specifikacích).

Pokud si občas dopřáváte šlofíka po obědě, oceníte záclony. Ty zároveň slouží jako výrazný designový prvek, jehož si všimnete ihned na první pohled. Velmi povedené kousky najdete pod odkazem hotové záclony. Pěkně vypadají například obloukové záclony.

Vše na jednom místě

Nakombinovat bytový textil je pěkný oříšek. V dnešní době přece jen najdete tisíce různých druhů, variant, provedení i stylů. Ať tak, či onak, rozhodně nemusíte trávit hodiny času obcházením nekonečných regálů v kamenných obchodech.

Raději si uvařte kávu, sedněte si k počítači a otevřete si internetové stránky oblíbeného e-shopu Dante.cz. Stačí si rozkliknout libovolnou kategorii, a ihned se před vámi objeví stovky kvalitních položek. Poté pouze objednáte nejlepší kusy a za pár dní je budete mít doma.