Do čeho investovat peníze? Přece do investičního zlata!

V životě to chodí tak, že člověk je jednou nahoře a podruhé dole. Jednou si musí brát půjčku, podruhé mu peníze přebývají. Jak s nimi správně naložit, když už jich jednou je přebytek? Investujte je!

Nechat peníze jen tak ležet na účtu je nerozumné. Vlivem inflace, která je u nás nejvyšší v Evropské unii, pouze ztrácí na hodnotě, přitom by vám mohly vydělávat. Stačí je správně investovat.

Investice do zlata je sázka na jistotu

Možností, do čeho investovat, je mnoho. Spousta jich však má nějaký háček. Pro investici do nemovitosti potřebujete spoustu peněz. Chcete-li investovat do akcií, musíte počítat s tím, že možná proděláte. O spořicích účtech a termínovaných vkladech ani nemluvíme, protože jejich výnosy jsou opravdu nízké, snad se ani nedá mluvit o investici.

Za rozumný způsob investice lze rozhodně považovat investiční zlato. Peníze jsou v něm uchované zcela bezpečně. Cena zlata totiž stále stoupá, protože jeho světové zásoby se ztenčují. Prodáte ho kdykoliv a kdekoliv. Navíc nejste nuceni investovat žádnou vysokou částku, zlato se dá nakoupit i v hodnotě pár tisíc.

Kupte si zlaté mince nebo slitky

Když se bavíme o investici do zlata, máme na mysli koupi zlatých slitků či mincí. Za investiční zlato nelze považovat zlato v surové podobě nebo v podobě šperků. Podobně také investice do akcií těžebních společností jsou něco trochu jiného, než o čem se tady bavíme.

Investiční zlato, slitky či mince, se dá koupit úplně jednoduše. Objednáte si ho třeba přes internet, ti, kdo by si ho raději vzali fyzicky do ruky, mohou navštívit například prodejnu v pražském Obecním domě. Vedoucí této prodejny dodává, že v současné době je zájem zejména o zlaté mince.

„Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny.

V Česku vedou mince značky Wiener Philharmoniker vyráběné v hmotnosti trojské unce nebo menší. Koupíte je i do 5 000 korun.

Zlatých slitků je teď nedostatek

Poptávka po mincích je nyní v ČR vyšší než po slitcích. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Na našem trhu hrají prim slitky švýcarských rafinérií, jenže ty byly kvůli koronaviru téměř dva měsíce uzavřené. Aktuálně už jsou v provozu, ale stále nestačily nasytit poptávku. Místo čekání na slitky tedy investoři kupují raději mince a dobře dělají.

U investičních mincí se nepřiplácí za sběratelskou hodnotu, kupují se jen za cenu zlata a oproti švýcarským slitkům stejné hmotnosti jsou o něco levnější. Nákup mincí je také anonymnější, protože na rozdíl od slitků nemusí být číslovány.