Bytový textil nejsou jen záclony a povlečení

K pořizování bytového textilu a doplňků bychom měli přistupovat s rozvahou, neboť dotváří celkové ladění domova. Hlavně na nich záleží, zda se doma budeme jak my, tak naše návštěva cítit příjemně. Neslouží totiž pouze k dekoraci, nýbrž také k vytvoření dojmu pořádku a čistoty.

Aby se vám dobře bydlelo

Co si představit pod pojmem bytový textil? Jsou to deky, plédy, polštáře, lůžkoviny, záclony, závěsy, koberce, ručníky, ubrusy a mnoho dalšího. Všechno toto vybavení má společné jmenovatele, jimiž jsou útulnost a měkkost. Jak již bylo zmíněno, kromě dekorativních účelů plní řadu praktických funkcí. Záclony na oknech zabrání nežádoucím pohledům do vašeho soukromí, koberce slouží jako tlumicí prvky.

Útulnost a funkčnost v jednom

Co se týče oken a jejich zastínění, můžeme použít velmi rozšířené, ovšem nepříliš vzhledné žaluzie, dále poslední módní trend, jímž jsou rolety den a noc. Nebo vsadíme na léty osvědčené závěsy, avšak ve vylepšené formě. A to konkrétně v tzv. black out variantě. Nejen, že dokáží pohltit až 98 % světla, a tím vám dopřejí spánek až do oběda, ale navíc slouží jako perfektní izolant. V létě tak nebudete mít pokoj přehřátý, v zimě se k vám skrz okna nedostane chlad.

Variabilní povlečení

Když jsme u ročního období, nelze nezmínit, že i povlečení vybíráme podle aktuálních teplotních podmínek. Za horkých letních nocí nám přijde vhod satén nebo mikrovlákno, které dokáží pokožku příjemně zchladit. Teplomilci nedají v mrazivých dnech dopustit na povlečení z mikroplyše, jež je svým hřejivým chloupkem důkladně prohřeje ze všech stran. Celoročně je vhodné používat bavlnu, která patří k léty osvědčené klasice. Je prodyšná a umí efektivně odvádět vlhkost. Proto se pod ní nebudete v létě potit a v zimě udrží díky termoizolačním vlastnostem příjemné teplo.